Licensed to Eastern Conneticut State University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/18/2016 07:42 PM
               Eastern vs. University of St. Joseph - 1/18/2016                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eastern Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    2:04.60   11  
     1) Lasto, Mollee E 18              2) Albe, Amber B 18               
     3) Mangan, Hayley 18               4) Souza, Danielle                
                  30.69     1:06.32 (35.63)     1:36.44 (30.12)     2:04.60 (28.16)
  2 Eastern Connecticut State Univ-CT  'B'                 NT    2:12.99    4  
     1) Mangan, Carly 18                2) Furlong, Bridgett 19           
     3) Minor, Marissa 21               4) Bielefield, Jessica 17         
                  32.73     1:09.88 (37.15)     1:43.37 (33.49)     2:12.99 (29.62)
  3 University of Saint Joseph-CT  'A'                     NT    2:15.84    2  
     1) Latawiec, Veronika 18           2) Andrews, Raelynne 21           
     3) Mauthe, Rachel 21               4) Alberino, Gabriella 18         
                  32.90     1:16.24 (43.34)     1:47.15 (30.91)     2:15.84 (28.69)
  4 Eastern Connecticut State Univ-CT  'C'                 NT    2:39.05  
     1) Nicholas, Ashley 18             2) Hyde, Lily 19                  
     3) Froelich, Sarah 21              4) Hill, Shannon 19               
                  41.81     1:31.74 (49.93)     2:05.47 (33.73)     2:39.05 (33.58)
  5 University of Saint Joseph-CT  'B'                     NT    3:05.45  
     1) Tatum, Kynei 18                 2) DiFronzo, Richelle 18          
     3) Holmes, Luz 21                  4) Doan, Lisa 18                  
                  55.72     1:48.51 (52.79)     2:28.70 (40.19)     3:05.45 (36.75)
 
Event 2  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Becca T          21 E. Connecticut-CT         NT   12:03.57    9  
                  32.30     1:07.72 (35.42)     1:43.36 (35.64)     2:19.69 (36.33)
        2:56.32 (36.63)     3:32.91 (36.59)     4:09.61 (36.70)     4:46.35 (36.74)
        5:23.22 (36.87)     6:00.00 (36.78)     6:36.73 (36.73)     7:13.84 (37.11)
        7:50.95 (37.11)     8:27.38 (36.43)     9:04.32 (36.94)     9:41.09 (36.77)
       10:18.10 (37.01)    10:53.82 (35.72)    11:29.53 (35.71)    12:03.57 (34.04)
  2 Charron, Jess M           20 E. Connecticut-CT         NT   12:15.30    4  
                  32.75     1:08.71 (35.96)     1:45.34 (36.63)     2:22.24 (36.90)
        2:59.22 (36.98)     3:35.66 (36.44)     4:12.83 (37.17)     4:50.29 (37.46)
        5:27.19 (36.90)     6:04.36 (37.17)     6:41.62 (37.26)     7:18.43 (36.81)
        7:55.92 (37.49)     8:32.83 (36.91)     9:10.19 (37.36)     9:47.81 (37.62)
       10:25.08 (37.27)    11:02.29 (37.21)    11:39.31 (37.02)    12:15.30 (35.99)
  3 Cheney, Hannah L          20 E. Connecticut-CT         NT  x12:42.08  
                  34.02     1:10.73 (36.71)     1:47.98 (37.25)     2:25.64 (37.66)
        3:03.09 (37.45)     3:40.94 (37.85)     4:19.56 (38.62)     4:57.93 (38.37)
        5:37.31 (39.38)     6:15.97 (38.66)     6:54.85 (38.88)     7:33.61 (38.76)
        8:12.62 (39.01)     8:52.12 (39.50)     9:30.90 (38.78)    10:09.29 (38.39)
       10:47.89 (38.60)    11:26.66 (38.77)    12:04.65 (37.99)    12:42.08 (37.43)
  4 Nguyen, Tina              18 USJ-CT                    NT   14:23.07    3  
                  34.06     1:11.45 (37.39)     1:52.26 (40.81)     2:35.19 (42.93)
        3:18.81 (43.62)     4:02.78 (43.97)     4:47.26 (44.48)     5:31.58 (44.32)
        6:15.86 (44.28)     7:00.47 (44.61)     7:45.17 (44.70)     8:29.92 (44.75)
        9:14.94 (45.02)     9:59.51 (44.57)    10:44.00 (44.49)    11:28.47 (44.47)
       12:12.62 (44.15)    12:56.50 (43.88)    13:40.57 (44.07)    14:23.07 (42.50)
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stepniewski, Natalie      20 E. Connecticut-CT         NT    2:12.57    9  
                  29.42     1:02.72 (33.30)     1:37.66 (34.94)     2:12.57 (34.91)
  2 Bielefield, Jessica       17 E. Connecticut-CT         NT    2:27.64    4  
                  33.43     1:10.46 (37.03)     1:49.24 (38.78)     2:27.64 (38.40)
  3 Coppa, Jennifer           18 USJ-CT                    NT    2:39.92    3  
                  36.50     1:16.47 (39.97)     1:58.43 (41.96)     2:39.92 (41.49)
  4 Markham, Mariah           18 USJ-CT                    NT    3:55.41    2  
                  53.50   1:53.60 (1:00.10)   2:55.06 (1:01.46)   3:55.41 (1:00.35)
 
Event 4  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasto, Mollee E           18 E. Connecticut-CT         NT    1:04.68    9  
                  31.18     1:04.68 (33.50)                                        
  2 Latawiec, Veronika        18 USJ-CT                    NT    1:08.16    4  
                  32.87     1:08.16 (35.29)                                        
  3 Mangan, Carly             18 E. Connecticut-CT         NT    1:09.43    3  
                  33.47     1:09.43 (35.96)                                        
  4 Nicholas, Ashley          18 E. Connecticut-CT         NT   x1:30.31  
                  43.70     1:30.31 (46.61)                                        
 
Event 5  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masayda, Ann Marie        18 USJ-CT                    NT    1:16.96    9  
                  36.67     1:16.96 (40.29)                                        
  2 Albe, Amber B             18 E. Connecticut-CT         NT    1:17.64    4  
                  36.99     1:17.64 (40.65)                                        
  3 Furlong, Bridgett         19 E. Connecticut-CT         NT    1:18.82    3  
                  37.59     1:18.82 (41.23)                                        
  4 Alberino, Gabriella       18 USJ-CT                    NT    1:21.05    2  
                  38.73     1:21.05 (42.32)                                        
  5 Pimer, Sam                20 E. Connecticut-CT         NT   x1:24.65  
                  38.99     1:24.65 (45.66)                                        
  6 Andrews, Raelynne         21 USJ-CT                    NT   x1:27.91  
                  42.52     1:27.91 (45.39)                                        
 -- Sears, Elizabeth          18 USJ-CT                    NT   X1:35.72  
                  45.63     1:35.72 (50.09)                                        
 -- Hyde, Lily                19 E. Connecticut-CT         NT   X1:37.78  
                  46.40     1:37.78 (51.38)                                        
 
Event 6  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mangan, Hayley            18 E. Connecticut-CT         NT    2:41.08    9  
                  32.48     1:12.65 (40.17)     1:56.68 (44.03)     2:41.08 (44.40)
  2 Minor, Marissa            21 E. Connecticut-CT         NT    2:55.43    4  
                  38.20     1:22.48 (44.28)     2:09.38 (46.90)     2:55.43 (46.05)
  3 Froelich, Sarah           21 E. Connecticut-CT         NT   x3:18.53  
                  40.23     1:29.85 (49.62)     2:22.68 (52.83)     3:18.53 (55.85)
  4 DiFronzo, Richelle        18 USJ-CT                    NT    4:07.33    3  
                  50.97   1:51.97 (1:01.00)   2:58.78 (1:06.81)   4:07.33 (1:08.55)
  5 Holmes, Luz               21 USJ-CT                    NT    4:32.04    2  
                  53.45   1:56.44 (1:02.99)   3:11.77 (1:15.33)   4:32.04 (1:20.27)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Souza, Danielle              E. Connecticut-CT         NT      27.49    9  
  2 Stepniewski, Natalie      20 E. Connecticut-CT         NT      27.98    4  
  3 Alberino, Gabriella       18 USJ-CT                    NT      29.16    3  
  4 Hill, Shannon             19 E. Connecticut-CT         NT     x32.98  
  5 Coppa, Jennifer           18 USJ-CT                    NT      33.35    2  
  6 Doan, Lisa                18 USJ-CT                    NT     x37.80  
 -- Tatum, Kynei              18 USJ-CT                    NT     X42.79  
 -- Markham, Mariah           18 USJ-CT                    NT     X50.67  
 
Event 8  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Souza, Danielle              E. Connecticut-CT         NT    1:01.00    9  
                  29.20     1:01.00 (31.80)                                        
  2 Masayda, Ann Marie        18 USJ-CT                    NT    1:03.54    4  
                  30.36     1:03.54 (33.18)                                        
  3 Mauthe, Rachel            21 USJ-CT                    NT    1:05.75    3  
                  31.83     1:05.75 (33.92)                                        
  4 Bielefield, Jessica       17 E. Connecticut-CT         NT    1:07.98    2  
                  33.37     1:07.98 (34.61)                                        
  5 Froelich, Sarah           21 E. Connecticut-CT         NT   x1:12.71  
                  34.30     1:12.71 (38.41)                                        
  6 Coppa, Jennifer           18 USJ-CT                    NT   x1:13.18  
                  36.08     1:13.18 (37.10)                                        
 
Event 9  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasto, Mollee E           18 E. Connecticut-CT         NT    2:19.08    9  
                  32.92     1:07.79 (34.87)     1:43.76 (35.97)     2:19.08 (35.32)
  2 Stepniewski, Natalie      20 E. Connecticut-CT         NT    2:27.21    4  
                  33.98     1:10.49 (36.51)     1:48.46 (37.97)     2:27.21 (38.75)
  3 Latawiec, Veronika        18 USJ-CT                    NT    2:31.13    3  
                  34.66     1:12.82 (38.16)     1:52.74 (39.92)     2:31.13 (38.39)
  4 Pimer, Sam                20 E. Connecticut-CT         NT   x2:40.86  
                  38.02     1:18.38 (40.36)     2:00.77 (42.39)     2:40.86 (40.09)
 
Event 10  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Albe, Amber B             18 E. Connecticut-CT         NT    2:49.28    9  
                  38.40     1:21.54 (43.14)     2:05.33 (43.79)     2:49.28 (43.95)
  2 Furlong, Bridgett         19 E. Connecticut-CT         NT    2:53.11    4  
                  38.48     1:23.52 (45.04)     2:09.37 (45.85)     2:53.11 (43.74)
  3 Andrews, Raelynne         21 USJ-CT                    NT    3:05.83    3  
                  43.23     1:29.24 (46.01)     2:17.68 (48.44)     3:05.83 (48.15)
  4 Sears, Elizabeth          18 USJ-CT                    NT    3:25.98    2  
                  47.72     1:40.76 (53.04)     2:34.39 (53.63)     3:25.98 (51.59)
  5 Hyde, Lily                19 E. Connecticut-CT         NT   x3:32.08  
                  48.14     1:41.29 (53.15)     2:36.80 (55.51)     3:32.08 (55.28)
 
Event 11  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Becca T          21 E. Connecticut-CT         NT    5:50.60    9  
                  31.48     1:06.08 (34.60)     1:41.37 (35.29)     2:17.08 (35.71)
        2:52.85 (35.77)     3:28.74 (35.89)     4:04.77 (36.03)     4:40.80 (36.03)
        5:16.26 (35.46)     5:50.60 (34.34)                                        
  2 Charron, Jess M           20 E. Connecticut-CT         NT    6:00.32    4  
                  32.72     1:08.04 (35.32)     1:44.47 (36.43)     2:21.49 (37.02)
        2:58.50 (37.01)     3:35.10 (36.60)     4:11.68 (36.58)     4:48.99 (37.31)
        5:25.01 (36.02)     6:00.32 (35.31)                                        
  3 Cheney, Hannah L          20 E. Connecticut-CT         NT   x6:16.05  
                  33.99     1:10.26 (36.27)     1:48.33 (38.07)     2:26.36 (38.03)
        3:04.52 (38.16)     3:43.01 (38.49)     4:21.73 (38.72)     5:00.63 (38.90)
        5:38.52 (37.89)     6:16.05 (37.53)                                        
  4 Nguyen, Tina              18 USJ-CT                    NT    6:57.38    3  
                  34.82     1:14.11 (39.29)     1:54.91 (40.80)     2:37.11 (42.20)
        3:20.40 (43.29)     4:04.14 (43.74)     4:47.90 (43.76)     5:31.61 (43.71)
        6:15.60 (43.99)     6:57.38 (41.78)                                        
  5 Sears, Elizabeth          18 USJ-CT                    NT    8:10.55    2  
  6 Markham, Mariah           18 USJ-CT                    NT  x10:50.13  
                  56.56   2:00.75 (1:04.19)   3:08.83 (1:08.08)   4:16.07 (1:07.24)
      5:23.95 (1:07.88)   6:31.83 (1:07.88)   7:38.47 (1:06.64)   8:45.75 (1:07.28)
      9:50.43 (1:04.68)    10:50.13 (59.70)                                        
 
Event 12  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masayda, Ann Marie        18 USJ-CT                    NT    1:13.74    9  
                  33.54     1:13.74 (40.20)                                        
  2 DiFronzo, Richelle        18 USJ-CT                    NT    1:50.27    4  
                  49.84   1:50.27 (1:00.43)                                        
 -- Mangan, Carly             18 E. Connecticut-CT         NT   X1:06.03  
                  30.17     1:06.03 (35.86)                                        
 -- Minor, Marissa            21 E. Connecticut-CT         NT   X1:16.18  
                  35.83     1:16.18 (40.35)                                        
 -- Andrews, Raelynne         21 USJ-CT                    NT   X1:16.56  
                  37.21     1:16.56 (39.35)                                        
 -- Hill, Shannon             19 E. Connecticut-CT         NT   X1:23.05  
                  38.33     1:23.05 (44.72)                                        
 -- Froelich, Sarah           21 E. Connecticut-CT         NT   X1:26.68  
                  39.57     1:26.68 (47.11)                                        
 
Event 13  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Latawiec, Veronika        18 USJ-CT                    NT    2:34.58    9  
                  34.62     1:14.12 (39.50)     1:59.97 (45.85)     2:34.58 (34.61)
  2 Mauthe, Rachel            21 USJ-CT                    NT    2:47.65    4  
                  38.16     1:20.60 (42.44)     2:12.40 (51.80)     2:47.65 (35.25)
 -- Lasto, Mollee E           18 E. Connecticut-CT         NT   X2:27.05  
                  30.81     1:07.74 (36.93)     1:52.39 (44.65)     2:27.05 (34.66)
 -- Charron, Jess M           20 E. Connecticut-CT         NT   X2:35.60  
                  34.71     1:15.57 (40.86)     2:01.39 (45.82)     2:35.60 (34.21)
 -- Cheney, Hannah L          20 E. Connecticut-CT         NT   X2:41.94  
                  35.18     1:17.80 (42.62)     2:05.38 (47.58)     2:41.94 (36.56)
 -- Albe, Amber B             18 E. Connecticut-CT         NT   X2:45.85  
                  35.68     1:19.46 (43.78)     2:05.93 (46.47)     2:45.85 (39.92)
 
Event 14  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Saint Joseph-CT  'A'                     NT    1:56.70   11  
     1) Masayda, Ann Marie 18           2) Alberino, Gabriella 18         
     3) Mauthe, Rachel 21               4) Nguyen, Tina 18                
                  28.46       57.54 (29.08)     1:27.77 (30.23)     1:56.70 (28.93)
  2 University of Saint Joseph-CT  'B'                     NT    2:27.62    4  
     1) Andrews, Raelynne 21            2) Coppa, Jennifer 18             
     3) DiFronzo, Richelle 18           4) Sears, Elizabeth 18            
                  36.35     1:10.07 (33.72)     1:51.49 (41.42)     2:27.62 (36.13)
  3 University of Saint Joseph-CT  'C'                     NT    3:32.04    2  
     1) Doan, Lisa 18                   2) Markham, Mariah 18             
     3) Tatum, Kynei 18                 4) Holmes, Luz 21                 
                  41.54   2:23.78 (1:42.24)     3:09.22 (45.44)     3:32.04 (22.82)
 -- Eastern Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT   X1:52.77  
     1) Furlong, Bridgett 19            2) Stewart, Becca T 21            
     3) Mangan, Hayley 18               4) Souza, Danielle                
                  29.26       56.68 (27.42)     1:24.70 (28.02)     1:52.77 (28.07)
 -- Eastern Connecticut State Univ-CT  'B'                 NT   X1:56.15  
     1) Stepniewski, Natalie 20         2) Bielefield, Jessica 17         
     3) Pimer, Sam 20                   4) Charron, Jess M 20             
                  28.28       58.27 (29.99)     1:28.03 (29.76)     1:56.15 (28.12)
 -- Eastern Connecticut State Univ-CT  'C'                 NT   X2:14.24  
     1) Minor, Marissa 21               2) Hill, Shannon 19               
     3) Nicholas, Ashley 18             4) Hyde, Lily 19                  
                  31.11     1:04.92 (33.81)     1:41.04 (36.12)     2:14.24 (33.20)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 15                    
 
  1. Eastern Connecticut State Univ      136   2. University of Saint Joseph           98