Date Teams/Event Time Score Links
 
March
Fri. 9 vs. Ohio Valley @ Fast Pitch Dreams Classic Final L, 13-7
  North Myrtle Beach, S.C. - Field #3
Sat. 10 vs. Lesley @ Fast Pitch Dreams Classic Final L, 6-2
  North Myrtle Beach, S.C. - Field #1
  vs. Alfred St. @ N. Myrtle Beach, SC Final - 5 innings W, 14-1
  North Myrtle Beach, S.C. - Field #2
Sun. 11 vs. Spalding @ Fast Pitch Dreams Classic Final W, 3-0
  North Myrtle Beach, S.C. - Field #3
  vs. Wesley @ Fast Pitch Dreams Classic Final - 5 innings L, 14-5
  North Myrtle Beach, S.C. - Field #3
Tue. 13 vs. Gettysburg @ Fast Pitch Dreams Classic Final L, 10-5
  North Myrtle Beach, S.C. - Field #5
  vs. Emory & Henry @ Myrtle Beach, SC Final - 5 innings L, 11-1
  North Myrtle Beach, S.C. - Field #5
Wed. 14 vs. Spalding @ Myrtle Beach, SC Final L, 4-3
  North Myrtle Beach, S.C. - Field #6
  vs. Bay Path @ Myrtle Beach, SC Final - 7 innings W, 10-4
  North Myrtle Beach, S.C. - Field #6
Thu. 15 vs. Franciscan @ Myrtle Beach, SC Final - 6 innings W, 10-2
  North Myrtle Beach, S.C. - Field #2
Thu. 22 at Elms Cancelled
Sat. 24 at Regis (Mass.) * Final L, 19-2
Tue. 27 at Bay Path Final W, 8-2
  at Bay Path Final W, 9-6
  Saint Joseph's (Me.) * Final L, 20-0
  at CCSU
Thu. 29 Dean Final W, 12-7
Sat. 31 Emmanuel (Mass.) * Final W, 1-0
  Emmanuel (Mass.) * Final L, 13-2
  Emmanuel (Mass.) * Final W, 4-3
 
April
Tue. 3 at Pine Manor Cancelled
  at Pine Manor Cancelled
  at Norwich * Final L, 18-3
Sat. 7 at Johnson & Wales (RI) * Final L, 20-0
  at Johnson & Wales (RI) * Final L, 9-4
  at Johnson & Wales (RI) * Final L, 8-3
Sun. 8 at Mount Ida * Final W, 8-7
  at Mount Ida * Final W, 7-3
Tue. 10 Mount Ida * Final L, 14-3
Wed. 11 at Mitchell Final W, 10-0
  at Mitchell Final W, 3-0
Thu. 12 Norwich * Final W, 4-1
  Rescheduled from 3/24
  Bay Path Final W, 14-6
  Norwich * Final W, 7-6
  Rescheduled from 3/24
Sat. 14 at Rivier * Final W, 6-3
  at Rivier * Final W, 2-0
  at Rivier * Final L, 19-6
Mon. 16 at Mitchell Cancelled
Tue. 17 Simmons * Final L, 15-5
  at CCSU
Thu. 19 at Newbury Final W, 9-8
  at Hormel Stadium
Fri. 20 at Anna Maria * Final - 5 innings W, 14-0
  @ WPI
  at Anna Maria * Final - 6 innings W, 14-4
  @ WPI
Sat. 21 Lasell * Final W, 3-0
  at West Haven H.S.
  Lasell * Final L, 19-4
  Senior Day
  Lasell * Final L, 6-4
  at West Haven H.S.
Sun. 22 Simmons * Final L, 8-2
  at Albertus Magnus
  Simmons * Final L, 6-0
  at Albertus Magnus
Mon. 23 at Albertus Magnus * Final W, 9-7
Tue. 24 Albertus Magnus * Final L, 6-3
  Albertus Magnus * Final W, 8-3
Fri. 27 at Suffolk * Final L, 5-1
  Rescheduled from April 15
  at Suffolk * Final - 5 innings L, 6-4
  Rescheduled from April 15
Sat. 28 at Saint Joseph's (Me.) * Final W, 5-2
  SJC SENIOR DAY
  at Saint Joseph's (Me.) * Final L, 5-4
Sun. 29 Regis (Mass.) * Final W, 1-0
  at Albertus Magnus
  Regis (Mass.) * Final - 5 innings W, 11-0
  at Albertus Magnus
 
May
Wed. 2 Emmanuel (Mass.) % Final L, 5-2
  GNAC Tournament First Round
 
August
Fri. 31 at Manhattanville 4:00 PM
  at MCLA 6:00 PM
 
September
Sat. 1 at Roger Williams Invitational 9:30 AM
  at Roger Williams Invitational 9:00 AM
  Bay Path 11:00 AM
  Salve Regina 12:30 PM
  Mass.-Dartmouth 3:00 PM
Sun. 2 at Dean College 12:00 PM
Tue. 4 MCLA 4:00 PM
Wed. 5 at Sarah Lawrence 5:00 PM
Thu. 6 Elms 7:00 PM
Sat. 8 at Trinity Invitational 11:15 AM
  at Trinity Invitational 10:30 AM
  Saint Joseph's (Me.) * 12:00 PM
  Wentworth 12:30 PM
  vs. Johnson & Wales (RI) * @ Colby-Sawyer 1:00 PM
  Saint Joseph's (Me.) * 2:30 PM
  at Colby-Sawyer * 3:00 PM
Tue. 11 Fisher 5:00 PM
  at Dean 7:00 PM
Wed. 12 at Lesley 4:00 PM
Sat. 15 at UMass Dartmouth Invitational 11:15 AM
  at UMass Dartmouth Invitational 12:00 PM
  Regis (Mass.) * 12:00 PM
  Saint Joseph's (Me.) * 12:00 PM
  at Regis (Mass.) * 12:00 PM
  at Regis (Mass.) * 2:30 PM
  Mitchell 4:00 PM
Tue. 18 Mass.-Dartmouth 4:00 PM
  Lesley 7:00 PM
Wed. 19 at Anna Maria * 4:00 PM
  Simmons * 4:00 PM
Fri. 21 vs. Grass Court Doubles @ Tennis Hall of Fame (Newport, R.I.) 1:00 PM
Sat. 22 at Blazer Classic Invitational (Elms College) 12:00 PM
  at Blazer Classic Invitational (Elms College) 11:00 AM
  at Suffolk * 12:00 PM
  vs. MCLA @ Salem St. 3:00 PM
  at Suffolk * 3:00 PM
  at Salem St. 5:00 PM
Wed. 26 Johnson & Wales (RI) * 4:00 PM
  at Hampshire 4:30 PM
Thu. 27 MCLA 4:00 PM
  Becker 7:00 PM
Fri. 28 at Norwich * 3:00 PM
  at Norwich * 5:30 PM
Sat. 29 Blue Jay Invitational 11:00 AM
  Blue Jay Invitational 10:00 AM
  Lasell * 12:00 PM
  at Colby-Sawyer * 3:30 PM
 
October
Tue. 2 at Fitchburg St. 7:00 PM
Wed. 3 at Lasell * 4:00 PM
  at Suffolk * 6:00 PM
  at Emmanuel (Mass.) * 7:00 PM
Thu. 4 Eastern Nazarene * 3:30 PM
Sat. 6 at Runnin' Monks Invitational 12:00 PM
  at Runnin' Monks Invitational 11:00 AM
  at Rivier * 11:00 AM
  Rivier * 12:00 PM
  Simmons * 12:00 PM
  vs. Framingham St. @ Rivier 1:00 PM
  Rivier * 2:30 PM
Mon. 8 at Western Conn. St. 3:30 PM
  Anna Maria * 7:00 PM
Wed. 10 Johnson & Wales (RI) * 3:30 PM
  Johnson & Wales (RI) * 4:00 PM
  at Suffolk * 7:00 PM
  at Anna Maria * 7:00 PM
Fri. 12 at Suffolk Invitational 4:45 PM
  at Suffolk University Invitational 4:00 PM
Sat. 13 vs. Norwich * @ Simmons TBA
  at Simmons * TBA
  at Colby-Sawyer * 12:30 PM
  at Albertus Magnus * 2:00 PM
  at Colby-Sawyer * 3:00 PM
Wed. 17 Albertus Magnus * 4:00 PM
  at Albertus Magnus * 7:00 PM
  at Albertus Magnus * 7:00 PM
Sat. 20 Rhode Island College 1:00 PM
  Rhode Island College 1:00 PM
  Lasell * 12:00 PM
  vs. Nichols @ Curry 1:00 PM
  Emmanuel (Mass.) * 2:30 PM
  at Curry 3:00 PM
Tue. 23 Purchase St. 7:00 PM
Fri. 26 Blue Jay Pentathlon Invitational 5:00 PM
  Blue Jay Pentathlon Invitational 5:00 PM
Sat. 27 at GNAC Championships % 2:00 PM
  Saint Joseph's College of Maine - Standish, Maine
  at GNAC Championships % 1:00 PM
  Saint Joseph's College of Maine - Standish, Maine
  Regis (Mass.) * 11:00 AM
  Emmanuel (Mass.) * 3:00 PM
Sun. 28 at Rhode Island Col. # TBA
 
November
Sat. 3 at Louise Goodrum Invitational (UMASS Dartmouth) 12:00 PM
  at Louise Goodrum Invitational (UMass Dartmouth) 12:00 PM
  Green Mountain # TBA
Fri. 9 Western Connecticut / Elms 4:00 PM
  Western Connecticut / Elms 4:00 PM
  Wm. Paterson 7:30 PM
Sat. 10 at NCAA DIII New England Regional Championships % 12:00 PM
  Pickard Fields - Brunswick, Maine
  at NCAA DIII New England Regional Championships % 11:00 AM
  Pickard Fields - Brunswick, Maine
Sun. 11 Medgar Evers 1:00 PM
Mon. 12 at Nichols 7:00 PM
Wed. 14 Bay Path 7:00 PM
Fri. 16 Mount Holyoke 6:00 PM
Sat. 17 Fitchburg St. 1:00 PM
  Wellesley 3:00 PM
  Green Mountain 5:00 PM
Tue. 20 at Pine Manor TBA
  at Dean College 5:00 PM
Sun. 25 at Rhode Island Col. TBA
  Trinity (Conn.) 12:00 PM
Tue. 27 at Merchant Marine TBA
 
December
Sat. 1 at Connecticut Cup (Wesleyan) 10:00 AM
  at Connecticut Cup (Wesleyan) 10:00 AM
  MCLA 1:00 PM
Mon. 3 Becker 7:00 PM
Wed. 5 at Bard 7:00 PM
Sat. 8 Pine Manor TBA
  Elms 1:00 PM
Mon. 10 Mitchell TBA
Sat. 15 Castleton 2:00 PM
Wed. 19 vs. LaGrange @ Daytona Beach, FL 7:00 PM
Thu. 20 vs. Rockford @ The Ocean Center 5:00 PM
  Daytona Beach Shootout - Daytona Beach, Fla.
Sat. 29 at Salve Regina 1:00 PM
 
January
Wed. 2 at Winter Training Trip - Deerfield Beach, Fla. All Day
  (Jan. 2nd - Jan. 9th)
  at Winter Training Trip - Deerfield Beach, Fla. All Day
  (Jan. 2nd - Jan. 9th)
  at Western Conn. St. 7:00 PM
Sat. 5 Lesley TBA
  Northern Vermont-Lyndon TBA
Tue. 8 at Colby-Sawyer * TBA
  at Colby-Sawyer * TBA
Thu. 10 Emmanuel (Mass.) * TBA
  Suffolk * TBA
Fri. 11 Plymouth Sate 3:30 PM
  Plymouth State 3:30 PM
Sat. 12 at Saint Joseph's (Me.) * TBA
  at Saint Joseph's (Me.) * TBA
Thu. 17 Lasell * TBA
Sat. 19 at Westfield State 5:00 PM
  at Westfield State 5:00 PM
  Norwich * TBA
  at Norwich * TBA
Mon. 21 at John Jay TBA
Tue. 22 Eastern Connecticut 6:00 PM
  Eastern Connecticut 6:00 PM
Thu. 24 at Suffolk * TBA
  at Johnson & Wales (RI) * TBA
Fri. 25 at Western New England 5:00 PM
  at Western New England 5:00 PM
Sat. 26 at Rivier * TBA
  at Rivier * TBA
Thu. 31 Johnson & Wales (RI) * TBA
  Simmons * TBA
 
February
Fri. 1 at GNAC Championships (Simmons) * TBA
  at GNAC Championships (Simmons) * TBA
Sat. 2 at GNAC Championships (Simmons) * TBA
  at GNAC Championships (Simmons) * TBA
  at Anna Maria * TBA
  at Anna Maria * TBA
Sun. 3 at GNAC Championships (Simmons) * TBA
  at GNAC Championships (Simmons) * TBA
Tue. 5 Albertus Magnus * TBA
  Albertus Magnus * TBA
Sat. 9 Emmanuel (Mass.) * TBA
Tue. 12 Lasell * TBA
Sat. 16 Regis (Mass.) * TBA
  Regis (Mass.) * TBA
Thu. 21 at New England Championships (MIT) % TBA
  at New England Championships (MIT) % TBA
Fri. 22 at New England Championships (MIT) % TBA
  at New England Championships (MIT) % TBA
Sat. 23 at New England Championships (MIT) % TBA
  at New England Championships (MIT) % TBA
Sun. 24 at New England Championships (MIT) % TBA
  at New England Championships (MIT) % TBA
# Exhibition
* Conference
% Post season
Bold team: Home event